KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Sözleşme, Terapi Portalı (Sözleşmede "TP" olarak anılacaktır) ile http://www.terapiportali.com internet sitesine erişmiş durumda olan tarafınız arasında, http://www.terapiportali.com adresine ve bu adres aracılığıyla herhangi bir site sayfasına erişerek bu internet sitesinde verilmekte olan içerik, üyelik, lisans, ve hizmetlerinden yararlanma konusu hakkında, TP'nin yayın hayatının sonlanmasına kadar devam etmek üzere yapılmaktadır. Sözleşme kişinin TP isimli siteye üye olmayı kabul etmesi ve sürecin başlaması ile birlikte tarafların bu sözleşmede belirtilen hak ve yükümlülükleri ile başlar.

TP'ye ve bu portal aracılığıyla herhangi bir site sayfasına erişmekle: 1) Bir birey olarak yaşınızın 18 yaşın üzerinde olduğunu veya hizmetlerden yararlanmak için yasal velinizin onayını almış olduğunuzu veya 2) Bir kurumun yetkili temsilcisi olarak kurum adına bu sözleşmeyi kabul etme yetkisine, başka bir onaya, kabule veya yetkili merciye gerek olmaksızın sahip olduğunuzu ve bu sözleşmeye bir kurum adına giriyorsanız sözleşme metnindeki bütün "Siz"lerin temsil ettiğiniz şirketi veya başka türlü gösterilmedikçe temsil ettiğiniz kurumunuzca hizmetlerden yararlanan kişi veya kişileri belirtmekte olduğunu taahhüt etmektesiniz.

Yukarıda ve aşağıda belirtilen ihlâllerden yalnızca birinin gerçekleştirilmesi ve/veya gerçekleştirme teşebbüsünde bulunulması dahi ağır cezaî ve hukukî müeyyidelere tabidir.

TP tarafından verilmekte olan hizmetlerin herhangi bir kısmından yararlandığınız andan itibaren aşağıda belirtilen bütün kuralları ve koşulları şartsız olarak kabul ediyorsunuz demektir.

 • TP internet sitesinde yayınlanan içerikler veyahut örneklerin testi esnasında oluşabilecek maddi zararlardan site sorumlu değildir.
 • TP internet sitesinde yayımlanmış içerikler başka bir internet sitesi ya da medya organında izin alınmadan yayınlanamaz.
 • TP internet sitesi içeriklerinden faydalanabilmek için üye olunması gerekmektedir. Üyelik ücrete tabidir.
 • TP internet sitesine üye olan kişi salt kendisi için bu üyeliği almaktadır. Üyeye verilecek üyelik bilgilerini salt kendisi kullanabilir. Şifresini başkasına dağıtması yasaktır. Üye olan kişinin IP numaraları sistem tarafından otomatik olarak kaydedilmektedir.
 • Üyenin üye kayıt bilgilerindeki kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerden TP internet sitesi sorumlu değildir.
 • TP internet sitesinde belirtilen yöntemler veya soru cevap bölümündeki içerikler tıbbi herhangi bir müdahale amacı taşımaz ve bu yolla oluşabilecek muhtemel olumsuz durumlardan üyeler sorumludur.
 • Üye, gönderdiği her türlü ileti ve dosyanın sorumluluğunu kabul eder.
 • Üyelik esnasında girdiğiniz kişisel bilgilerinizi istediğiniz her zaman güncelleme ve değiştirme hakkınız bulunmaktadır.
 • Üye, TP internet sitesini ve hizmetlerin kullanımı esnasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlüğe girecek olan her türlü değişikliği kabul eder.
 • TP internet sitesi, şifre hatırlatma, üyelik süresinin bitimini hatırlatma ve bilgilendirme amaçlı, üyenin e-posta adresine mesaj gönderebilir.
 • TP internet sitesine üyeliklerin silinmesi, askıya alınması ve uzatılma hakkı saklıdır.
 • TP internet sitesine yasalara ve genel kabul görmüş ahlak kurallarına aykırı metinler gönderilemez. Bu tür mesajlar TP yöneticileri tarafından silinecektir. Lâkin, bu tür mesajların site yöneticileri tarafından saptanıp silinmesine kadar geçen sürede, o mesaja ait yasal sorumluluklar tamamen yazan kullanıcıya aittir.
 • Site yöneticileri kurallara uymayan iletileri değiştirme, taşıma, kapatma, açma ya da silme yetkisini ellerinde bulundurur.
 • Üyeler istedikleri anda üyelikten çıkabilirler. Daha önce girdikleri kişisel bilgiler bu işlem sırasında silinecektir. Kişisel bilgiler dışında girilen bilgiler TP internet sitesinde kalacaktır. Tekrar üye olmak istenmesi durumda kullanılmak üzere salt e-mail adresi silinmeyecektir, ancak bu adrese üyelere gönderilen iletiler gönderilmeyecektir.
 • Genel ahlak kurallarına aykırı ifade ve tutumlar üyelikten çıkarılma nedenidir. Bu durumda Üyelikten Çıkış'taki koşullar uygulanacak, kişinin e-mail adresi veritabanımızda kalacaktır. Ancak, kişi aynı e-mail adresi ile tekrar kayıt yapamayacaktır. TP ekibini hedef alan taciz edici tutumlarda yasal işlemler uygulanacaktır.

Yukarıda maddelerini okuduğunuz sözleşmeden doğacak her türlü ihtilafın çözümü adına İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Kimsenin baskısı altında olmaksızın http://www.terapiportali.com internet sitesinin kullanımının isteklerinizi karşılayıp karşılayamayacağını değerlendirdiğinizi ve bu değerlendirmeyi yaparken bu kural ve koşullarda belirtilenlerin dışında başka herhangi bir temsilci kuruma, garantiye, ve metne dayanmadığınızı ve bu kuralları, koşulları, ve hususları okuduğunuzu, anladığınızı, ve tamamını kabul ettiğinizi kabul ve beyan ediyorsunuz.