Psikoloji Yayınları / Kaynakları / Dergileri

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp ve Psikiyatri Anabilim Dalları ile Adli Bilimciler Derneği tarafından çıkartılan, 3 ayda bir yayınlanan, internet adresinden makale özetlerine ulaşılabilecek adli psikiyatrı dergisi.

Kaynak

 

Madde bağımlılığı konusuna yoğunlaşan bu derginin 2000 yılından itibaren yayınlanmış içeriğine internet adresinden ulaşmak mümkün.

Kaynak

 

CETAD tarafından oluşturulan bu internet sitesinde eğitim/kongre niteliğinde içeriğe ulaşmak mümkün.

Kaynak

 

3 ayda bir yayınlanan ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin bilimsel yayını olan bu derginin 2003-2006 yılı arası içeriğine internet adresinden ulaşmak mümkün.

Kaynak

 

Antropolojiden hukuka birçok sosyal bilim alanını konusu içine alan bu dergi, ilk sayısını 2002 yılında çıkarmıştır, 3 ayda bir yayınlanmaktadır, site üyeliği ile içeriğe ücretsiz ulaşılabilinir.

Kaynak

 

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı altında, psikoloji alanındaki çalışmalara buradan ulaşılabilir. Internet adresinde 2003-2006 yılları arasındaki çalışmalar mevcuttur.

Kaynak


 

1998 yılından beri yayında olan bu derginin tam metinlerine sitenin internet adresinden ulaşılabilir, 3 ayda bir çıkmaktadır ve ücretsizdir.

Kaynak 

3 ayda bir yayınlanmaktadır, 1990 yılında yayın hayatına başlamıştır, tüm içeriğine ücretsiz olarak web adresinden ulaşılabilir.

Kaynak

 

Psikoloji ile ilgili birçok konunun, kısa kısa ve daha popüler bir dil ile makaleler üzerinden incelendiği bir kaynak niteliği taşımaktadır. Bir çok konuda merak edilen ve sık sorulan sorulara yönelik yazılar bulunabilir.

Kaynak

 

Nöropsikiyatri alanındaki, 3 ayda bir çıkan bu derginin 2002 yılından itibaren yayınlanan içeriğine web adresinden ulaşmak mümkün. Tam metinler ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak

 

2002'den bu yana yayınlanmaktadır, yılda ortalama 6 defa çıkar, içeriklerine internet adresinden ücretsiz ulaşılabilir.

Kaynak

 

TÜBİTAK bünyesinde hizmet veren bir psikoloji köşesi, buradan bir çok konuda ilgi çekici yazılara ulaşmak mümkün.

Kaynak

 

Yıl içerisinde 4 kere yayınlanan, 1990 yılından beri hizmet veren ve 2005 yılından itibaren tüm içeriğine internet üzerinden ulaşılabilecek psikiyatri dergisi.

Kaynak


 

Eski adıyla Çukurova Psikiyatri Dizini olarak bilinen bu kaynak, 2000 yılından beri hizmet vermektedir. Psikiyatri/Psikoloji alanında bir çok kaynağa ulaşılması için bir arama motoruna da sahiptir. Daha fazla bilgi için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Kaynak

 

Türk Psikologlar Derneği tarafından çıkarılan bu derginin kısmi içeriğine internet adresinden ücretsiz ulaşmak mümkün. 1985 yılından bu yana yayınlanmakta.

Kaynak

 

1994 yılında ilk sayısını çıkaran PDR dergisi yılda 2 kere yayınlanmaktadır. Internet adresinden daha detaylı bilgi edinilebilir.

Kaynak

 

2005 yılından itibaren haftalık yayınlanan bir dergi olarak hizmet vermektedir. 2005, 2006 ve 2007 yılları yayınlarının tam metinlerine ulaşılabilir. Dili Türkçe'dir.

Kaynak

 

Türkiye Psikiyatri Derneği, psikiyatri alanında kongre ve yayınlarını bu adreste sunmaktadır.  1996-2010 yılları arasındaki bültenlere ücretsiz ve üyeliksiz erişilebilir.

Kaynak

 

Yılda iki kere online olarak yayınlanan insan bilimleri dergisi, psikoloj, sosyoloji, sosyal psikoloji ve antropoloji gibi alanlara yoğunlaşan, hakemli, 2004 yılından beri faaliyette olan ve içeriğine web adresinden ulaşılabilecek ücretsiz yayın.

Kaynak

 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği Vakfına bağlı olarak, 1962'den beri, 3 ayda bir yayınlanmaktadır. 2001-2010 tarihleri arasındaki içeriğe, tam metin olarak, internet adresinden ulaşılabilir.

Kaynak

 
 
 
Üye olmak istiyorum   Şifremi unuttum
    Aktivasyon kodu
Konferans/Kongre ve Seminerler
 Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan 8. Avrupa Aile Terapileri Kongresi. Kongre, 24 – 27 Ekim 2013 tarihlerinde, pek çok kültürel çeşitlilik ve güzelliğe ev sahipliği yapan İstanbul'da gerçekleştirilecektir.
 
5-08.Eylül.2012/ Edirne

 

 
30 Kasım - 2 Aralık 2012
 
ICP 2012

The 30th International Congress of Psychology

Psychology Serving Humanity
 
13th European EMDR Conference.
14 – 17 Haziran, 2012.
Madrid, Spain.
 
Psikoloji Bilimine Yön Vermiş Kişiler
Belki de psikolojinin en bilinen figürlerinden biri olan Sigmund Freud, bunu bilinçaltını ilgilendiren teorilerine olduğu kadar, Psikanalitik söylemin kurucusu olmasına da borçludur...
 
Şartlanmanın koşullarını gözlemlemeye kariyerinin önemli bir kısmını ayıran Skinner, aynı zamanda "Radikal Davranışçılık" düşüncesinin ve insan davranışının deneysel analizinin yapılabileceğinin savunucularındandır...
 
Psikolojide insancıl yaklaşımın kurucusudur. Psikoterapi araştırmalarına önemli katkılarda bulunmuş, danışan merkezli terapi yaklaşımını dünyaya tanıtmıştır...
 
Öğrenilmiş çaresizlik kavramını oluşturmuş olmanın yanı sıra, birçok pozitif psikoloji kitabının yazarıdır. Kariyerinin önemli bir kısmını öğrenilmiş çaresizlik kavramını anlamaya adadıktan sonra...
 

Fransız psikanalist Lacan, edebi kuram-felsefe ve psikanaliz arasındaki köprüyü sağlamlaştıran düşünürlerdendir. Post-yapısalcı felsefe geleneğini yakından etkilemiş olan Lacan, özünde bilinçdışı ve psikanalitik kavramlara...