• Eski Sevgilinizi Unutmanız İçin Bilimsel Temelli 4 Strateji

  Eski Sevgilinizi Unutmanız İçin Bilimsel Temelli 4 Strateji

  Eski sevgiliniz ile vedalaşmak neden bu kadar zor? Hatta ilişkinizin üzerinden yıllar geçmiş olsa bile, aranızdaki bağ zihninizden ve bedeninizden kolay kolay silinmez.

 • Öz-Saygı Nasıl Oluşturulur?

  Öz-Saygı Nasıl Oluşturulur?

  Bu yazı, öz-saygı oluşturmanıza ve bununla kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilecek bir liste sunmaktadır.


 • Etkili Ebeveynlik

  Etkili Ebeveynlik

  Çocuk davranışlarını yönetmek için kullanılan en iyi yöntemlerin neler olduğu hakkında bilgi vermektedir.  • Bağımlılığı Olan Sevgilinize Katlanmaya mı Çalışıyorsunuz?

  Bağımlılığı Olan Sevgilinize Katlanmaya mı Çalışıyorsunuz?

  Eğer eşlerden biri bağımlıysa, özellikle de sigara, alkol ya da uyuşturucu gibi bir madde bağımlısıysa, diğer eş onun sorumluluklarını üzerine alabilir.

 • Bu Evlilik Kurtarılabilir Mi?*

  Bu Evlilik Kurtarılabilir Mi?*

  Günümüzde yapılan evliliklerin %40 ila %50’si boşanma ile sonuçlanıyor. Öte yandan, psikologlara göre bir ilişkiyi sürdürmek için yapılması gerekenler, zannedildiğinin aksine oldukça basit. Peki, son araştırmalara göre, ilişkiyi sürdürebilmek için neler yapılmalı?

Konferans/Kongre ve Seminerler

Bildiri gönderim tarihleri ve/veya erken kayıt dönemi sona ermek üzere olan aşağıdaki konferans, kongre ve seminerler ile ilgili detaylı bilgiyi internet sitelerinden edinebilirsiniz.

 

 Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan 8. Avrupa Aile Terapileri Kongresi. Kongre, 24 – 27 Ekim 2013 tarihlerinde, pek çok kültürel çeşitlilik ve güzelliğe ev sahipliği yapan İstanbul'da gerçekleştirilecektir.
Devamını Okuyun

 

5-08.Eylül.2012/ Edirne

 

Devamını Okuyun

 

30 Kasım - 2 Aralık 2012
Devamını Okuyun

 

ICP 2012

The 30th International Congress of Psychology

Psychology Serving Humanity
Devamını Okuyun

 

13th European EMDR Conference.
14 – 17 Haziran, 2012.
Madrid, Spain. Devamını Okuyun

 

5th Biennial Conference of the International Society for Bipolar Disorders

Devamını Okuyun

 

International Society for Theoretical Psychology

14th Biennial Conference

Devamını Okuyun

 
 
 
Üye olmak istiyorum   Şifremi unuttum
    Aktivasyon kodu
Psikoloji Bilimine Yön Vermiş Kişiler

Hayvan davranış bilimleri (Etoloji),mühürleme (Imprinting) ve saldırganlık alanlarında çoğu çalışmasını gerçekleştirmiştir. Lorenz, hayvanların içgüdüsel davranış modelleri üzerinden mühürleme prensiplerini çalışmıştır...

 
Sigmund Freud ile yakın çalışmış olan Adler'in, psikanaliz alanında önemli katkıları olmuştur. Bağımsız bir psikoterapi ve kişilik kuramı oluşturulması adına da çaba göstermiştir...
 
Sosyal psikoloji ve kişilik kuramları üzerine çalışan Mischel'in en önemli katkılarından biri, kişilerin davranışları ile içinde bulundukları durum ilişkisine dikkat çekmesidir...
 
Yazdığı romanlar ile ünlenmiş bir psikyatr olan Irvin Yalom, aynı zamada varoluşçu yaklaşımın önemli bir öncüsü ve bu alandaki terapi yaklaşımlarının gelişimine katkıda bulunmuş etki sahibi bir psikoterapisttir. Ek olarak, grup terapileriyle ilgili olarak sıkça yazmıştır.
 
Analitikpsikoloji alanında çalışmış, rüya analizi alanında öncü olmuştur. Astroloji, sosyoloji, edebiyat ve sanat gibi birçok alanı keşfetmeye hayatını harcamış Carl Gustav Jung...
 
Türkiye'de Psikoloji Yayınları/Kaynakları/Dergileri
Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği
CETAD tarafından oluşturulan bu internet sitesinde eğitim/kongre niteliğinde içeriğe ulaşmak mümkün.
TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi
TÜBİTAK bünyesinde hizmet veren bir psikoloji köşesi, buradan bir çok konuda ilgi çekici yazılara ulaşmak mümkün.
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Çalışmaları Dergisi
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı altında, psikoloji alanındaki çalışmalara buradan ulaşılabilir. Internet adresinde 2003-2006 yılları arasındaki çalışmalar mevcuttur.
Türk Psikiyatri Dizini
Eski adıyla Çukurova Psikiyatri Dizini olarak bilinen bu kaynak, 2000 yılından beri hizmet vermektedir. Psikiyatri/Psikoloji alanında bir çok kaynağa ulaşılması için bir arama motoruna da sahiptir...
Türkiye Psikiyatri Derneği Bültenleri
Türkiye Psikiyatri Derneği, psikiyatri alanında kongre ve yayınlarını bu adreste sunmaktadır. 1996-2010 yılları arasındaki bültenlere ücretsiz ve üyeliksiz erişilebilir.