Gruplar
Terapi Portalı size Gruplar bölümüyle merak ettiğiniz bir sorununuz hakkında aynı sorunu yaşamış diğer kişilerle, konu ile ilgili çalışan uzman kişilerle, sorunu doğrudan yaşamayan ama tanık olan kişilerle iletişime geçme şansı tanıyor. İstediğiniz bir konuda grup açabilir, tartışma başlatabilir, uzman kişilerin görüşlerini alabilir, kendi düşüncelerinizi ve duygularınız ifade edebilirsiniz. Grupları kullanım tamamen ücretsiz olup, sınırsız soru ve cevap alma hakkınızın olduğunu belirtmek isteriz.
Konular
gulsah can » 1 Kasım, 2011 - 16:41:39   

iyigünler Eşimin cok stresli bir iş yaşamı var,gecenlerde 1ay olmadı beni ve cocugumuzu biryere arabayla bırakıyordu.bir soru sordum sinirlendi ve oan neoldu anlamadan gaza bastı son sürat bizkarsıdaki direge dogru gidiyoruz bagırıyorum aglıyorum cocugumda öyle duymuyor beni.sonrada bana bir tokat atti aniden. sonrada durdu indi. olayı hic hatırlamadıgından bahsetti afdiledi.   ama sizce bu neydi???uzmanımıza soruyorum, bu nedir?çok ciddi bir durum degil mi?.ve psikiyatri ye mi gitmeliyiz?

Yanıtlayın

 
Fulya Çiçek » 21 Ocak, 2011 - 02:03:03   

Sıkınlarımı en yakınım diyebileceğim anne ve kardeşlerime anlattığımda, yaklaşımlarını uzak diye nitelendirebilirim. Televizyondaki dizilerin gerçek olduğunu düşünerek orada yaşananlara üzülenler, yakınlarında yaşananları görmezden gelebiliyorlar. Televizyonda yaşananlar yalnızca bir oyun, kapattığınızda orada kalıyor. Gerçek sorunlara eğilirseniz, sorumluluk yüklenme olasılığınız olabilecektir. Bu nedenle kaçmayı yeğliyor olabilirler. Oysa dertler paylaşıldığında çözüm üretilebilir. Bu düşüncelerde biri olarak sizler de bazı kez anlaşılamadığınızı, yapayalnız olduğunuzu düşünüyor musunuz?


Yanıtlayın

 
Fulya Çiçek » 21 Ocak, 2011 - 01:42:25   

Sorunlu çocuğu olanlar, eğer eşlerinin anlayışsız yaklaşımı ile karşılaşırlarsa, sorumlulukları katlanarak büyüyecektir. Genel olarak annelerin çocukla ilgilendikleri düşünülürse, sorumluluk tümüyle anneye yüklenebilecektir. Bu durumda annenin strese girmesi kaçınılmaz olabilir. Paylaşmak, rahatlamayı sağlayabilir. Ancak bu tür sorunlarda, kişiler paylaşacak kimse bulamayabilir. Ya da paylaşsa bile konuya uzak kişiler tarafından yanlış yönlendirmelerde de bulunulabilir. Yıllardır bu tür sorunları yaşayan biri olarak sizlerin de görüşlerinizi öğrenmek isterim.


Yanıtlayın

 
Davranış Bilimleri Enstitüsü » 19 Ocak, 2011 - 10:59:19   
Davranış Bilimleri Enstitüsü

Hiç panik atak yaşadınız mı? Panik atak yaşamaya başladığınızı fark ettiğinizde kendinizi sakinleştirmek için kullandığınız herhangi bir teknik var mı? Bu konudaki deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.


Yanıtlayın

 
Davranış Bilimleri Enstitüsü » 19 Ocak, 2011 - 10:49:45   
Davranış Bilimleri Enstitüsü

İşyerinde mobbing kendini ne şekilde gösterebilir?


Yanıtlayın

 
aziz » 12 Aralık, 2010 - 22:21:31   

En sık karşılaştığınız ritüeller nelerdir? (El yıkama, temizlik, belli sayıda dokunma, vb.)


Yanıtlayın

 
 
 
Üye olmak istiyorum   Şifremi unuttum
    Aktivasyon kodu