BİZ KİMİZ?

Terapi Portalı öncelikle, terapi desteği arayışı içinde olan vatandaşlara Türkiye genelinde doğru, kaliteli ve kolay ulaşılabilecek kaynak ve hizmet sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu amaca yönelik olarak, terapist arayışı içinde olanların işini kolaylaştırmak adına, terapi süreci; terapi yöntemleri; rahatsızlıklar ve terapinin doğası gibi birçok kaynak içerir.

Psikoterapi alanında Türkiye'deki tüm uzmanların bir veritabanını oluşturmak hedeflerimiz arasındadır. Bir uzmanı ararken iline, ilçesine, uzmanlık alanına ve hatta terapi yaklaşımına kadar bir çok detayı seçebilmenizi hedefler.

Aynı zamanda psikolojik destek veren profesyonellere, kendilerini tanıtabilecekleri, destek arayışında olanlarla buluşabilecekleri ve meslektaşlarıyla bilgi paylaşımı gerçekleştirebilecekleri bir ortam sağlar. Bu platformda, ruh sağlığı alanındaki profesyonel bireyler ve de kurumlar hizmetlerini vatandaşların kolay ulaşabilecekleri şekilde anlatma şansı bulurlar. Bunların yanında Terapi Portalı, psikoloji ve psikoterapi anlamındaki kaynakları derli toplu bir şekilde sunmayı ve bu alanlar konusundaki bilinç seviyesini arttırmayı hedefler.

Bilgi veritabanı sayesinde, 'psikolojiye katkısı bulunmuş önemli kişiler'e veya "Türkiye'deki önemli bilimsel psikoloji kaynakları"na ulaşılabilir. Terapi Portalı, bu yönüyle de, psikolojiye ilgi duyan öğrencilerin ve bu alana ilgili kişilerin psikoloji ve psikoterapi literatürüne giriş yapmalarına, bu alanı daha iyi tanımalarına fırsat verir.

Ümidimiz, bu girişim sonucunda 'terapist', 'psikolog', 'psikiyatr' gibi kavramların daha net anlaşılması, terapi desteğinin ne zaman, nereden ve nasıl edinileceği konusunda bilgi sahibi olunması ve bu konudaki arayışların güvenli ve doğru bilgi veren bir platform üzerinden gerçekleşmesidir. Yine umuyoruz ki, psikolojik rahatsızlıklara ilişkin bilgiyi daha net ve çabuk elde edebilen kişiler, kendilerine en iyi yardımı sunabilecek kişilerle de böylece rahatlıkla iletişime geçebileceklerdir.